5 najważniejszych cech drukarek 3D Tower, które skłonią Cię do wypróbowania ich możliwości

Drukarki 3D Tower > Drukarki 3D Tower  > 5 najważniejszych cech drukarek 3D Tower, które skłonią Cię do wypróbowania ich możliwości
drukarka 3D Tower

5 najważniejszych cech drukarek 3D Tower, które skłonią Cię do wypróbowania ich możliwości

Drukarki 3D Tower to nowość na polskim rynku. Są to drukarki 3D krajowej produkcji, jednak koncepcja ich stworzenia powoduje, że są w stanie konkurować z już istniejącymi modelami drukarek 3D w Polsce i w Europie. W dzisiejszym wpisie prezentujemy pięć niezwykłych zalet, dla których warto zastanowić się nad zakupem drukarki 3D marki Tower. Zapraszamy do lektury.

Powód 1 – Dwie linie produktowe drukarek 3D, dopasowane do różnych potrzeb

 

Marka Tower powstała by odpowiedzieć na dwa najważniejsze czynniki, które są istotne w komercyjnym druku 3D. Są to odpowiednio – czas druku 3D danego obiektu oraz wielkość obszaru roboczego dla wydruku 3D, który przekłada się na maksymalną wielkość detalu, który powstaje przy pomocy drukarki 3D. W odpowiedzi na te dwie potrzeby Tower przygotował dwie linie drukarek 3D – Speeder – dedykowany potrzebie redukcji czasu potrzebnego na wydruk, oraz Volumer – która jest modelem, dedykowanym dla osób, poszukujących niestandardowo dużego obszaru wydruku 3D. Dzięki temu podziałowi, powstały dwa typy drukarek dopasowane do różnych potrzeb, związanych z drukiem 3D.

 

Powód 2 – Szybkość drukarek 3D Tower Speeder

 

Pierwszy z typów drukarek, którą omówimy w dzisiejszym wpisie jest Tower Speeder. Wysoka prędkość pracy, dochodząca do 400 mm/s oraz imponujące przyspieszenia, były najważniejszymi czynnikami, które przyświecały budowie tego modelu. Dodatkowo 3 różne wymiary, umożliwiają dostosowanie wielkości obszaru roboczego do potrzeb użytkownika, a także np. do warunków lokalowych. Jednocześnie zamknięta w solidnej, aluminiowej obudowie konstrukcja pozwala na utrzymanie maksymalnej wydajności, ze względu na ograniczenie wpływu czynników zewnętrznych na pracę drukarki 3D Speeder. Niskie czasy wydruku 3D są szczególnie istotne w takich obszarach jak szybkie iteracyjne prototypowanie, lub produkcja małoseryjna. Do takich zastosowań drukarka 3D Tower Speeder będzie idealnym rozwiązaniem.

 

Powód 3 – Wydajność drukarek 3D Tower Volumer

 

Drugim z typów drukarek 3D, będącym w ofercie marki Tower jest seria Volumer. To potężne i nie mające w Polsce seryjnego odpowiednika (wyjątkiem są drukarki 3D budowane na specjalne zamówienie i tzw. Drukarki 3D przemysłowe, które są jednak zupełnie inną kategorią sprzętu) wielkoformatowe drukarki 3D. Wydajny napęd śrubowy, połączony z niezwykle dużą powierzchnią wydruku 3D oraz zamkniętą konstrukcją pozwala na wykonywanie naprawdę dużych projektów, dochodzących nawet do ponad jednego metra sześciennego. Otwiera to zupełnie nowe możliwości dla osób poszukujących opcji wykonywania jednorodnych, dużych obiektów. Dotychczas duże elementy w druku 3D wykonywane były poprzez łączenie mniejszych elementów przy pomocy klejów, co miało wpływ na ich trwałość oraz integralność.

Drukarki 3D serii Volumer to idealne rozwiązanie dla większych przedsiębiorstw lub drukarni 3D, które chcą rozszerzyć swoją ofertę o możliwość wytwarzania dużych, jednorodnych detali dla swoich Klientów. Dodatkowym, choć nie mającym wpływu na sam wydruk jest efektowny wygląd i rozmiary drukarek 3D serii Volumer.

 

Powód 4 – Atrakcyjna cena drukarek 3D Tower, dostosowana do polskich warunków zakupowych

 

Ideą, która przyświecała budowie marki Tower i konstrukcji modeli drukarek 3D Speeder i Volumer była chęć stworzenia zaawansowanej technicznie drukarki 3D, która jednocześnie będzie dostępna dla szerokiego grona Klientów dzięki dobrze skalkulowanej cenie. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości podzespołów i dobrej optymalizacji marży drukarkę 3D marki Tower serii Speeder można zakupić już od niecałych osiemnastu tysięcy złotych brutto, a wysoko wydajne drukarki 3D serii Volumer to kwota poniżej sześćdziesięciu tysięcy złotych brutto.

Tak atrakcyjne warunki cenowe, jak na sprzęt tej klasy pozwala stwierdzić, że drukarki 3D marki Tower mogą na stale zagościć w parkach maszynowych Klientów w tej części Europy.

 

Powód 5 –Pełne wsparcie wdrożeniowe po stronie producenta

 

Jedną z unikatowych cech marki Tower 3D, poza samymi drukarkami jest metodologia obsługi Klienta zarówno podczas procesu sprzedaży jak również już po jego dokonaniu. Sam proces zakupu drukarki jest poprzedzony konsultacjami ze specjalistami, pracującymi po stronie Tower. W zależności od oczekiwań Klienta proponowane są poszczególne opcje zakupu drukarki 3D wraz z przygotowaniem planu wdrożenia na podstawie wiedzy i oczekiwań Klienta.

Po analizie wstępnej i przesłaniu oferty końcowej, w wypadku decyzji pozytywnej przygotowywane jest wdrożenie drukarki 3D. Specjaliści po stronie Tower mogą pomóc w instalacji, konfiguracji i przygotowaniu do pracy dowolnego z modeli drukarek 3D marki Tower. Dzięki temu od momentu zgłoszenia zapotrzebowania na drukarkę 3D do momentu jej instalacji w miejscu wskazanym przez Klienta, towarzyszymy Odbiorcy na dowolnym etapie tych procesów.

 

Podsumowanie – czy warto wybrać drukarki 3D Tower?

 

Drukarki 3D marki Tower łączą w sobie kilka najważniejszych cech stanowiących o idealnej drukarce 3D – dopasowaniu do potrzeb użytkownika oraz atrakcyjną cenę zakupu. Jednocześnie możliwość wyboru pomiędzy dwoma różnymi modelami – Speeder oraz Volumer, czyni je atrakcyjną propozycją dla wszystkich, którzy oczekują zarówno niskiego czasu wydruku 3D oraz dużej przestrzeni roboczej z solidnym napędem, umożliwiające realizację nawet najbardziej ambitnych projektów. I te wymagania z pewnością drukarki marki Tower mogą spełnić.

Zapraszamy wszystkich do składania zapytań ofertowych na drukarki  Tower, które z pewnością będą stanowić niezwykłe wzmocnienie Państwa parku maszynowego.

Redakcja Tower

Tower to polski producent i dystrybutor drukarek 3D o tej samej nazwie. W ofercie Tower znajdują się dwie linie modelowe. Tower Speeder, to drukarki o wysokiej szybkości. Tower Volumer to drukarki 3D oferujące ogromny zakres obszaru roboczego

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Masz pytania? Zamów rozmowę!